×
Filtrera
Prenumerera på kalender
Läs mer om hur du prenumererar (öppnas i nytt fönster)
maj 2019 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

4 lör

Vårsimiaden distriktNacka Simhall      

5 sön

Vårsimiaden distriktNacka Simhall      

11 lör

Vårsimiaden regionÅkeshovs simhall      
NeptuniadenEriksdalsbadet     
RM ParasimSundsvall       
RM ParasimSundsvall       

12 sön

Vårsimiaden regionÅkeshovs simhall      
NeptuniadenEriksdalsbadet     
RM ParasimSundsvall       
RM ParasimSundsvall       

23 tor

Vällingby Cup 2 Vällingbybadet    

25 lör

DM (50m)Eriksdalsbadet     

26 sön

DM (50m)Eriksdalsbadet     
jun 2019 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

14 fre

Färsingadoppet -     

15 lör

Färsingadoppet -     

16 sön

Färsingadoppet -     

28 fre

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        
Head to Head-     

29 lör

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        
Head to Head-     

30 sön

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        
Head to Head-     
jul 2019 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 mån

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        

2 tis

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        

3 ons

UniversiadenNeapel (ITA)        

4 tor

UniversiadenNeapel (ITA)        

5 fre

UniversiadenNeapel (ITA)        

6 lör

UniversiadenNeapel (ITA)        

7 sön

UniversiadenNeapel (ITA)        

8 mån

UniversiadenNeapel (ITA)        

9 tis

UniversiadenNeapel (ITA)        

10 ons

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

11 tor

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

12 fre

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

13 lör

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

14 sön

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

20 lör

EYOFBaku (AZE)        

21 sön

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

22 mån

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

23 tis

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

24 ons

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

25 tor

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

26 fre

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

27 lör

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

28 sön

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        
aug 2019 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

17 lör

Riddarfjärden-        
sep 2019 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

7 lör

Serie-Sim omgång 3, Div. 2Sundbyberg        

8 sön

Seriesim omgång 3, Div. 1Tibblebadet        

12 tor

Tensta cup 3 i VällingbyVällingbybadet    

14 lör

Simkampen-        

15 sön

Simkampen-        

21 lör

Inbjudningstävling 2.0Åkeshovs simhall        
Inbjudningstävling 2.0Åkeshovs simhall    

29 sön

Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet        
okt 2019 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

5 lör

DM (25 m)Torvallabadet      
Tureberg Knatte CupSollentuna Simhall       

6 sön

DM (25 m)Torvallabadet      

12 lör

UGP 1 (25m) SpårvägenÅkeshovs simhall     

13 sön

UGP 1 (25m) SpårvägenÅkeshovs simhall     

19 lör

Head to HeadEriksdalsbadet     
Aquarapid KnattesimSundbyberg       

20 sön

Head to HeadEriksdalsbadet     

30 ons

SM/JSM (25m)-        

31 tor

SM/JSM (25m)-        
nov 2019 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 fre

SM/JSM (25m)-        

2 lör

SM/JSM (25m)-        

3 sön

SM/JSM (25m)-        
175 Jakan Cup 2019Jakobsbergs Simhall       

9 lör

Sum-Sim regionSydpolen, Södertälje      

10 sön

Sum-Sim regionSydpolen, Södertälje      

21 tor

Tensta cup 4Vällingbybadet        

23 lör

Seriesim omgång 4, Div. 1Jakobsbergs Simhall        
Seriesim omgång 4, Div. 2Eriksdalsbadet        

24 sön

Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet        

30 lör

Höstsimiaden (Spårvägen)-        
dec 2019 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 sön

Höstsimiaden (Spårvägen)-        

6 fre

Sum-Sim riksfinalUmeå        

7 lör

Sum-Sim riksfinalUmeå        

8 sön

Sum-Sim riksfinalUmeå        
jan 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

25 lör

Svenskt Grand Prix (50m)-        
UGP 2 (25m)-        

26 sön

Svenskt Grand Prix (50m)-        
UGP 2 (25m)-        
mar 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

7 lör

UGP 3 (50m)-        

8 sön

UGP 3 (50m)-        
apr 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

4 lör

Swim Open Stockholm (50m)Stockholm        

5 sön

Swim Open Stockholm (50m)Stockholm        

6 mån

Swim Open Stockholm (50m)Stockholm        

7 tis

Swim Open Stockholm (50m)Stockholm        
maj 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

9 lör

Vårsimiaden distrikt (25m)-        

10 sön

Vårsimiaden distrikt (25m)-        

11 mån

EM (50m) Budapest-        

12 tis

EM (50m) Budapest-        

13 ons

EM (50m) Budapest-        

14 tor

EM (50m) Budapest-        

15 fre

EM (50m) Budapest-        

16 lör

EM (50m) Budapest-        
Vårsimiaden region (25m) tid fastställs av SDF-        

17 sön

EM (50m) Budapest-        
Vårsimiaden region (25m) tid fastställs av SDF-        
jun 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

26 fre

SM/JSM (50m) Halmstad-        

27 lör

SM/JSM (50m) Halmstad-        

28 sön

SM/JSM (50m) Halmstad-        

29 mån

SM/JSM (50m) Halmstad-        

30 tis

SM/JSM (50m) Halmstad-        
jul 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 ons

EJM (50m) Aberdeen datum inte bestämt-        

2 tor

EJM (50m) Aberdeen datum inte bestämt-        

3 fre

EJM (50m) Aberdeen datum inte bestämt-        

4 lör

EJM (50m) Aberdeen datum inte bestämt-        

5 sön

EJM (50m) Aberdeen datum inte bestämt-        

8 ons

Sum-Sim (50m) datum ej fastställt-        

9 tor

Sum-Sim (50m) datum ej fastställt-        

10 fre

Sum-Sim (50m) datum ej fastställt-        

11 lör

Sum-Sim (50m) datum ej fastställt-        
NUM (50m) Litauen-        

12 sön

Sum-Sim (50m) datum ej fastställt-        
NUM (50m) Litauen-        

25 lör

OS Tokyo (50m)-        

26 sön

OS Tokyo (50m)-        

27 mån

OS Tokyo (50m)-        

28 tis

OS Tokyo (50m)-        

29 ons

OS Tokyo (50m)-        

30 tor

OS Tokyo (50m)-        

31 fre

OS Tokyo (50m)-        
aug 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 lör

OS Tokyo (50m)-        

15 lör

Riddarfjärdssimningen (troligtvis)-        
okt 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

10 lör

UGP 1 (25m)-        

11 sön

UGP 1 (25m)-        
nov 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

7 lör

Sum-Sim region (25m)-        

8 sön

Sum-Sim region (25m)-        

11 ons

SM/JSM (25m)-        

12 tor

SM/JSM (25m)-        

13 fre

SM/JSM (25m)-        

14 lör

SM/JSM (25m)-        

15 sön

SM/JSM (25m)-        

28 lör

Höstsimiaden (25m)-        

29 sön

Höstsimiaden (25m)-        
dec 2020 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

4 fre

NM (25m) Sverige-        

5 lör

NM (25m) Sverige-        

6 sön

NM (25m) Sverige-        

11 fre

Sum-Sim riks (25m)-        

12 lör

Sum-Sim riks (25m)-        

13 sön

Sum-Sim riks (25m)-