×
Filtrera
Prenumerera på kalender
Läs mer om hur du prenumererar (öppnas i nytt fönster)

2019

Vecka 01 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 tis

            

2 ons

            

3 tor

            

4 fre

            

5 lör

            

6 sön

            
Vecka 02 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

7 mån

            

8 tis

            

9 ons

            

10 tor

            

11 fre

            

12 lör

Kick off tävlingstränareKansliet          

13 sön

            
Vecka 03 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

14 mån

            

15 tis

            

16 ons

            

17 tor

            

18 fre

Seriesim omgång 1 div 1 (Spårvägen)Vällingbybadet       

19 lör

            

20 sön

Seriesim omgång 1 div 2Tibblebadet       
Seriesim omgång 1 div 3Eriksdalsbadet          
Vecka 04 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

21 mån

            

22 tis

StyrelsemöteKansliet          

23 ons

            

24 tor

            

25 fre

            

26 lör

Grand PrixMalmö          
UGP 2 (25m)Torvallabadet     

27 sön

Grand PrixMalmö          
UGP 2 (25m)Torvallabadet     
Vecka 05 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

28 mån

            

29 tis

            

30 ons

            

31 tor

            
Vecka 05 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 fre

            

2 lör

Tyr Knatte Cup 2019Jakobsbergs Simhall         

3 sön

            
Vecka 06 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

4 mån

            

5 tis

            

6 ons

            

7 tor

            

8 fre

            

9 lör

            

10 sön

            
Vecka 07 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

11 mån

            

12 tis

            

13 ons

            

14 tor

            

15 fre

Järfälla Nationella -       

16 lör

Järfälla Nationella -       
TyresöTyresö Simhall         
Sollentuna Simfestival-       

17 sön

Järfälla Nationella -       
Sollentuna Simfestival-       
Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet          
Vecka 08 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

18 mån

            

19 tis

StyrelsemöteKansliet          

20 ons

            

21 tor

Tensta cup 1 i VällingbyVällingbybadet    

22 fre

            

23 lör

            

24 sön

            
Vecka 09 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

25 mån

            

26 tis

            

27 ons

            

28 tor

            
Vecka 09 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 fre

            

2 lör

            

3 sön

            
Vecka 10 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

4 mån

            

5 tis

            

6 ons

            

7 tor

            

8 fre

            

9 lör

UGP 3 (50m)Eriksdal och Täby     

10 sön

UGP 3 (50m)Eriksdal och Täby     
Vecka 11 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

11 mån

            

12 tis

ÅrsmöteKansliet          

13 ons

            

14 tor

            

15 fre

            

16 lör

            

17 sön

            
Vecka 12 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

18 mån

            

19 tis

            

20 ons

            

21 tor

            

22 fre

Seriesim omgång 2, Div. 1 Vilundabadet       

23 lör

Arena Vilunda KnatteVilundabadet         

24 sön

Arena Vilunda KnatteVilundabadet         
Serie-Sim omgång 2, Div. 2Farsta Sim- & Idrottshall       
Vecka 13 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

25 mån

            

26 tis

            

27 ons

            

28 tor

            

29 fre

            

30 lör

            

31 sön

            
Vecka 14 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 mån

            

2 tis

            

3 ons

            

4 tor

            

5 fre

Preliminärt Simiaden Läger-         

6 lör

Preliminärt Simiaden Läger-         
Parasim 10m-tävlingBeckomberga Simhall         
SimidrottsforumFalun          

7 sön

Preliminärt Simiaden Läger-         
SimidrottsforumFalun          
Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet          
Vecka 15 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

8 mån

            

9 tis

            

10 ons

            

11 tor

            

12 fre

Swim Open StockholmEriksdalsbadet          

13 lör

Swim Open StockholmEriksdalsbadet          

14 sön

Swim Open StockholmEriksdalsbadet          
Vecka 16 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

15 mån

Swim Open StockholmEriksdalsbadet          

16 tis

            

17 ons

            

18 tor

            

19 fre

            

20 lör

            

21 sön

            
Vecka 17 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

22 mån

            

23 tis

            

24 ons

            

25 tor

            

26 fre

            

27 lör

            

28 sön

            
Vecka 18 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

29 mån

            

30 tis

            
Vecka 18 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 ons

            

2 tor

            

3 fre

            

4 lör

Vårsimiaden distriktTorvalla, Väsby och Nacka        

5 sön

Vårsimiaden distriktTorvalla, Väsby och Nacka        
Vecka 19 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

6 mån

            

7 tis

            

8 ons

            

9 tor

            

10 fre

            

11 lör

Vårsimiaden regionÅkeshovs simhall        
NeptuniadenEriksdalsbadet     

12 sön

Vårsimiaden regionÅkeshovs simhall        
NeptuniadenEriksdalsbadet     
Vecka 20 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

13 mån

            

14 tis

            

15 ons

            

16 tor

            

17 fre

            

18 lör

            

19 sön

            
Vecka 21 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

20 mån

            

21 tis

            

22 ons

            

23 tor

Tensta cup 2 i VällingbyVällingbybadet    

24 fre

            

25 lör

DM (50m)Eriksdalsbadet       

26 sön

DM (50m)Eriksdalsbadet       
Vecka 22 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

27 mån

            

28 tis

            

29 ons

            

30 tor

            

31 fre

            
Vecka 22 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 lör

            

2 sön

            
Vecka 23 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

3 mån

            

4 tis

            

5 ons

            

6 tor

            

7 fre

            

8 lör

            

9 sön

            
Vecka 24 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

10 mån

            

11 tis

            

12 ons

            

13 tor

            

14 fre

Färsingadoppet -     

15 lör

Färsingadoppet -     

16 sön

Färsingadoppet -     
Vecka 25 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

17 mån

            

18 tis

            

19 ons

            

20 tor

            

21 fre

            

22 lör

            

23 sön

            
Vecka 26 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

24 mån

            

25 tis

            

26 ons

            

27 tor

            

28 fre

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö          
Head to Head-     

29 lör

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö          
Head to Head-     

30 sön

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö          
Head to Head-     
Vecka 27 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 mån

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö          

2 tis

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö          

3 ons

UniversiadenNeapel (ITA)          

4 tor

UniversiadenNeapel (ITA)          

5 fre

UniversiadenNeapel (ITA)          

6 lör

UniversiadenNeapel (ITA)          

7 sön

UniversiadenNeapel (ITA)          
Vecka 28 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

8 mån

UniversiadenNeapel (ITA)          

9 tis

UniversiadenNeapel (ITA)          

10 ons

Sum-Sim (50m)Eriksdalsbadet          

11 tor

Sum-Sim (50m)Eriksdalsbadet          

12 fre

Sum-Sim (50m)Eriksdalsbadet          

13 lör

Sum-Sim (50m)Eriksdalsbadet          

14 sön

Sum-Sim (50m)Eriksdalsbadet          
Vecka 29 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

15 mån

            

16 tis

            

17 ons

            

18 tor

            

19 fre

            

20 lör

EYOFBaku (AZE)          

21 sön

EYOFBaku (AZE)          
VM (50m)Gwangiu (KOR)          
Vecka 30 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

22 mån

EYOFBaku (AZE)          
VM (50m)Gwangiu (KOR)          

23 tis

EYOFBaku (AZE)          
VM (50m)Gwangiu (KOR)          

24 ons

EYOFBaku (AZE)          
VM (50m)Gwangiu (KOR)          

25 tor

EYOFBaku (AZE)          
VM (50m)Gwangiu (KOR)          

26 fre

EYOFBaku (AZE)          
VM (50m)Gwangiu (KOR)          

27 lör

EYOFBaku (AZE)          
VM (50m)Gwangiu (KOR)          

28 sön

EYOFBaku (AZE)          
VM (50m)Gwangiu (KOR)          
Vecka 31 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

29 mån

            

30 tis

            

31 ons

            
Vecka 31 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 tor

            

2 fre

            

3 lör

            

4 sön

            
Vecka 32 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

5 mån

            

6 tis

            

7 ons

            

8 tor

            

9 fre

            

10 lör

            

11 sön

            
Vecka 33 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

12 mån

            

13 tis

            

14 ons

            

15 tor

            

16 fre

            

17 lör

Riddarfjärden-          

18 sön

            
Vecka 34 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

19 mån

            

20 tis

            

21 ons

            

22 tor

            

23 fre

            

24 lör

            

25 sön

            
Vecka 35 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

26 mån

            

27 tis

            

28 ons

            

29 tor

            

30 fre

            

31 lör

            
Vecka 35 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 sön

            
Vecka 36 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

2 mån

            

3 tis

            

4 ons

            

5 tor

            

6 fre

            

7 lör

Serie-Sim omgång 3, Div. 2Sundbyberg          

8 sön

Seriesim omgång 3, Div. 1Tibblebadet          
Vecka 37 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

9 mån

            

10 tis

            

11 ons

            

12 tor

Tensta cup 3 i VällingbyVällingbybadet    

13 fre

            

14 lör

            

15 sön

            
Vecka 38 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

16 mån

            

17 tis

            

18 ons

            

19 tor

            

20 fre

            

21 lör

Simkampen-          
Inbjudningstävling 2.0Åkeshovs simhall          
Inbjudningstävling 2.0Åkeshovs simhall    

22 sön

Simkampen-          
Vecka 39 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

23 mån

            

24 tis

            

25 ons

            

26 tor

            

27 fre

            

28 lör

            

29 sön

Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet          
Vecka 40 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

30 mån

            
Vecka 40 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 tis

            

2 ons

            

3 tor

            

4 fre

            

5 lör

DM (25 m)Torvallabadet        
Tureberg Knatte CupSollentuna Simhall         

6 sön

DM (25 m)Torvallabadet        
Vecka 41 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

7 mån

            

8 tis

            

9 ons

            

10 tor

            

11 fre

            

12 lör

UGP 1 (25m) SpårvägenÅkeshovs simhall     

13 sön

UGP 1 (25m) SpårvägenÅkeshovs simhall     
Vecka 42 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

14 mån

            

15 tis

            

16 ons

            

17 tor

            

18 fre

            

19 lör

Head to HeadEriksdalsbadet      
Aquarapid KnattesimSundbyberg         

20 sön

Head to HeadEriksdalsbadet      
Vecka 43 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

21 mån

            

22 tis

            

23 ons

            

24 tor

            

25 fre

            

26 lör

            

27 sön

            
Vecka 44 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

28 mån

            

29 tis

            

30 ons

SM/JSM (25m)-          

31 tor

SM/JSM (25m)-          
Vecka 44 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 fre

SM/JSM (25m)-          

2 lör

SM/JSM (25m)-          

3 sön

SM/JSM (25m)-          
175 Jakan Cup 2019Jakobsbergs Simhall         
Vecka 45 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

4 mån

            

5 tis

            

6 ons

            

7 tor

            

8 fre

            

9 lör

Sum-Sim regionSydpolen, Södertälje       

10 sön

Sum-Sim regionSydpolen, Södertälje       
Vecka 46 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

11 mån

            

12 tis

            

13 ons

            

14 tor

            

15 fre

            

16 lör

            

17 sön

            
Vecka 47 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

18 mån

            

19 tis

            

20 ons

            

21 tor

Tensta cup 4Vällingbybadet          

22 fre

            

23 lör

Seriesim omgång 4, Div. 1Jakobsbergs Simhall          
Seriesim omgång 4, Div. 2Eriksdalsbadet          

24 sön

Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet          
Vecka 48 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

25 mån

            

26 tis

            

27 ons

            

28 tor

            

29 fre

            

30 lör

Höstsimiaden (Spårvägen)-          
Vecka 48 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 sön

Höstsimiaden (Spårvägen)-          
Vecka 49 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

2 mån

            

3 tis

            

4 ons

            

5 tor

            

6 fre

Sum-Sim riksfinalUmeå          

7 lör

Sum-Sim riksfinalUmeå          

8 sön

Sum-Sim riksfinalUmeå          
Vecka 50 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

9 mån

            

10 tis

            

11 ons

            

12 tor

            

13 fre

            

14 lör

            

15 sön

            
Vecka 51 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

16 mån

            

17 tis

            

18 ons

            

19 tor

            

20 fre

            

21 lör

            

22 sön

            
Vecka 52 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

23 mån

            

24 tis

            

25 ons

            

26 tor

            

27 fre

            

28 lör

            

29 sön

            
Vecka 01 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

30 mån

            

31 tis