Filtrera
Prenumerera på kalender
Läs mer om hur du prenumererar (öppnas i nytt fönster)

2019

Vecka 01 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 tis

          

2 ons

          

3 tor

          

4 fre

          

5 lör

          

6 sön

          
Vecka 02 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

7 mån

          

8 tis

          

9 ons

          

10 tor

          

11 fre

          

12 lör

Kick off tävlingstränareKansliet        

13 sön

          
Vecka 03 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

14 mån

          

15 tis

          

16 ons

          

17 tor

          

18 fre

Seriesim omgång 1 div 1 (Spårvägen)Vällingbybadet      

19 lör

          

20 sön

Seriesim omgång 1 div 2Tibblebadet      
Seriesim omgång 1 div 3Eriksdalsbadet        
Vecka 04 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

21 mån

          

22 tis

StyrelsemöteKansliet        

23 ons

          

24 tor

          

25 fre

          

26 lör

Grand PrixMalmö       
UGP 2 (25m)Torvallabadet     

27 sön

Grand PrixMalmö       
UGP 2 (25m)Torvallabadet     
Vecka 05 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

28 mån

          

29 tis

          

30 ons

          

31 tor

          
Vecka 05 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 fre

          

2 lör

Tyr Knatte Cup 2019Jakobsbergs Simhall       

3 sön

          
Vecka 06 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

4 mån

          

5 tis

          

6 ons

          

7 tor

          

8 fre

          

9 lör

          

10 sön

          
Vecka 07 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

11 mån

          

12 tis

          

13 ons

          

14 tor

          

15 fre

Järfälla Nationella -      

16 lör

Järfälla Nationella -      
TyresöTyresö Simhall       
Sollentuna SimfestivalSollentuna Simhall      

17 sön

Järfälla Nationella -      
Sollentuna SimfestivalSollentuna Simhall      
Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet        
Vecka 08 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

18 mån

          

19 tis

StyrelsemöteKansliet        

20 ons

          

21 tor

Tensta cup 1 i VällingbyVällingbybadet    

22 fre

          

23 lör

Sportlovstider-     

24 sön

Sportlovstider-     
Vecka 09 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

25 mån

Sportlovstider-     

26 tis

Sportlovstider-     

27 ons

Sportlovstider-     

28 tor

Sportlovstider-     
Vecka 09 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 fre

Sportlovstider-     

2 lör

Sportlovstider-     

3 sön

Sportlovstider-     
Vecka 10 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

4 mån

          

5 tis

          

6 ons

          

7 tor

          

8 fre

          

9 lör

UGP 3 (50m)Tibblebadet     

10 sön

UGP 3 (50m)Tibblebadet     
Vecka 11 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

11 mån

          

12 tis

          

13 ons

ÅrsmöteKansliet        

14 tor

          

15 fre

          

16 lör

          

17 sön

          
Vecka 12 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

18 mån

          

19 tis

          

20 ons

          

21 tor

          

22 fre

Seriesim omgång 2, Div. 1 Vilundabadet      

23 lör

Arena Vilunda KnatteVilundabadet       

24 sön

Arena Vilunda KnatteVilundabadet       
Serie-Sim omgång 2, Div. 2Farsta Sim- & Idrottshall      
Strängnäs Simcup 2019-       
Vecka 13 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

25 mån

StyrelsemöteKansliet        

26 tis

          

27 ons

          

28 tor

          

29 fre

          

30 lör

ÅrsfestEggebygård   

31 sön

Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet     
Vecka 14 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 mån

          

2 tis

          

3 ons

          

4 tor

          

5 fre

Preliminärt Simiaden Läger-       

6 lör

Preliminärt Simiaden Läger-       
Parasim 10m-tävlingBeckomberga Simhall       
SimidrottsforumFalun        

7 sön

Preliminärt Simiaden Läger-       
SimidrottsforumFalun        
Vecka 15 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

8 mån

          

9 tis

          

10 ons

          

11 tor

          

12 fre

Swim Open StockholmEriksdalsbadet        
Påsklovstider-        

13 lör

Swim Open StockholmEriksdalsbadet        
Påsklovstider-        

14 sön

Swim Open StockholmEriksdalsbadet        
Påsklovstider-        
Vecka 16 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

15 mån

Swim Open StockholmEriksdalsbadet        
Påsklovstider-        

16 tis

Påsklovstider-        

17 ons

Påsklovstider-        

18 tor

Påsklovstider-        

19 fre

Påsklovstider-        

20 lör

Påsklovstider-        

21 sön

Påsklovstider-        
Vecka 17 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

22 mån

Påsklovstider-        

23 tis

          

24 ons

          

25 tor

          

26 fre

Utbytesläger med SK-LaxenStockholm       

27 lör

Utbytesläger med SK-LaxenStockholm       

28 sön

Utbytesläger med SK-LaxenStockholm       
Vecka 18 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

29 mån

StyrelsemöteKansliet        

30 tis

          
Vecka 18 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 ons

          

2 tor

Föreldrarmöte-        

3 fre

          

4 lör

Vårsimiaden distriktNacka Simhall      

5 sön

Vårsimiaden distriktNacka Simhall      
Vecka 19 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

6 mån

          

7 tis

          

8 ons

          

9 tor

          

10 fre

          

11 lör

Vårsimiaden regionÅkeshovs simhall      
NeptuniadenEriksdalsbadet     
RM ParasimSundsvall       
RM ParasimSundsvall       

12 sön

Vårsimiaden regionÅkeshovs simhall      
NeptuniadenEriksdalsbadet     
RM ParasimSundsvall       
RM ParasimSundsvall       
Vecka 20 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

13 mån

          

14 tis

          

15 ons

          

16 tor

          

17 fre

          

18 lör

          

19 sön

          
Vecka 21 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

20 mån

          

21 tis

          

22 ons

          

23 tor

Vällingby Cup 2 Vällingbybadet    

24 fre

          

25 lör

DM (50m)Eriksdalsbadet     

26 sön

DM (50m)Eriksdalsbadet     
Vecka 22 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

27 mån

StyrelsemöteKansliet        

28 tis

          

29 ons

          

30 tor

Utbytesläger med SK-LaxenBrottet       

31 fre

Utbytesläger med SK-LaxenBrottet       
Vecka 22 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 lör

Utbytesläger med SK-LaxenBrottet       

2 sön

          
Vecka 23 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

3 mån

          

4 tis

          

5 ons

          

6 tor

          

7 fre

          

8 lör

          

9 sön

          
Vecka 24 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

10 mån

          

11 tis

          

12 ons

          

13 tor

          

14 fre

Färsingadoppet -     

15 lör

Färsingadoppet -     

16 sön

Färsingadoppet -     
Vecka 25 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

17 mån

StyrelsemöteKansliet        

18 tis

          

19 ons

          

20 tor

          

21 fre

          

22 lör

          

23 sön

          
Vecka 26 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

24 mån

          

25 tis

          

26 ons

          

27 tor

          

28 fre

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        
Head Summer Cup 2019-     

29 lör

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        
Head Summer Cup 2019-     

30 sön

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        
Head Summer Cup 2019-     
Vecka 27 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 mån

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        

2 tis

SM/Para-SM/JSM (50m)Malmö        

3 ons

UniversiadenNeapel (ITA)        

4 tor

UniversiadenNeapel (ITA)        

5 fre

UniversiadenNeapel (ITA)        

6 lör

UniversiadenNeapel (ITA)        

7 sön

UniversiadenNeapel (ITA)        
Vecka 28 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

8 mån

UniversiadenNeapel (ITA)        

9 tis

UniversiadenNeapel (ITA)        

10 ons

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

11 tor

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

12 fre

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

13 lör

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        

14 sön

Sum-Sim (50m)Himmelstalundsbadet        
Vecka 29 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

15 mån

          

16 tis

          

17 ons

          

18 tor

          

19 fre

          

20 lör

EYOFBaku (AZE)        

21 sön

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        
Vecka 30 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

22 mån

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

23 tis

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

24 ons

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

25 tor

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

26 fre

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

27 lör

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        

28 sön

EYOFBaku (AZE)        
VM (50m)Gwangiu (KOR)        
Vecka 31 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

29 mån

          

30 tis

          

31 ons

          
Vecka 31 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 tor

          

2 fre

          

3 lör

          

4 sön

          
Vecka 32 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

5 mån

          

6 tis

          

7 ons

          

8 tor

          

9 fre

          

10 lör

          

11 sön

Uppstartsläger Skara-       
Vecka 33 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

12 mån

Uppstartsläger Skara-       

13 tis

Uppstartsläger Skara-       

14 ons

Uppstartsläger Skara-       

15 tor

Uppstartsläger Skara-       

16 fre

          

17 lör

RiddarfjärdssimningenStockholm 

18 sön

          
Vecka 34 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

19 mån

          

20 tis

          

21 ons

          

22 tor

          

23 fre

          

24 lör

          

25 sön

Tävlingsfunktionärsutbildning del 1-        
Vecka 35 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

26 mån

Styrelsemöte-        

27 tis

          

28 ons

          

29 tor

          

30 fre

          

31 lör

Lilla tjejmilen-      
Vecka 35 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 sön

Tävlingsfunktionärsutbildning del 2-        
Vecka 36 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

2 mån

          

3 tis

Grundutbildning för tränareStockholmsidrotten        

4 ons

          

5 tor

          

6 fre

          

7 lör

Serie-Sim omgång 3, Div. 2Sundbyberg        
Stockholm Halvmarathon-      

8 sön

Seriesim omgång 3, Div. 1Tibblebadet        
Vecka 37 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

9 mån

          

10 tis

          

11 ons

          

12 tor

Tensta cup 3 Tensta Simhall    

13 fre

Äventyr på Vässarö-        

14 lör

Äventyr på Vässarö-        
Simkampen-        

15 sön

Äventyr på Vässarö-        
Simkampen-        
Vecka 38 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

16 mån

          

17 tis

          

18 ons

Grundutbildning för tränareStockholmsidrotten        

19 tor

          

20 fre

          

21 lör

          

22 sön

          
Vecka 39 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

23 mån

Styrelsemöte-        

24 tis

          

25 ons

          

26 tor

          

27 fre

          

28 lör

          

29 sön

Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet        
Vecka 40 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

30 mån

Grundutbildning för tränareStockholmsidrotten        
Vecka 40 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 tis

          

2 ons

          

3 tor

          

4 fre

          

5 lör

DM (25 m)Torvallabadet      
Tureberg Knatte CupSollentuna Simhall       

6 sön

DM (25 m)Torvallabadet      
Vecka 41 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

7 mån

          

8 tis

          

9 ons

Grundutbildning för tränareStockholmsidrotten        

10 tor

          

11 fre

          

12 lör

UGP 1 (25m) 12 banorEriksdalsbadet     

13 sön

UGP 1 (25m) 12 banorEriksdalsbadet     
Vecka 42 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

14 mån

          

15 tis

          

16 ons

          

17 tor

          

18 fre

          

19 lör

Head to HeadEriksdalsbadet     
Aquarapid KnattesimSundbyberg       

20 sön

Head to HeadEriksdalsbadet     
Vecka 43 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

21 mån

Styrelsemöte-        

22 tis

Grundutbildning för tränareStockholmsidrotten        

23 ons

          

24 tor

          

25 fre

          

26 lör

Höstlovstider-     

27 sön

Höstlovstider-     
Vecka 44 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

28 mån

Höstlovstider-     

29 tis

Höstlovstider-     

30 ons

Höstlovstider-     

31 tor

Höstlovstider-     
Vecka 44 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 fre

Höstlovstider-     

2 lör

Höstlovstider-     

3 sön

Höstlovstider-     
175 Jakan Cup 2019Jakobsbergs Simhall       
Saltis CupNacka Simhall       
Vecka 45 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

4 mån

          

5 tis

          

6 ons

Grundutbildning för tränareStockholmsidrotten        

7 tor

          

8 fre

          

9 lör

Sum-Sim regionSydpolen, Södertälje      

10 sön

Sum-Sim regionSydpolen, Södertälje      
Vecka 46 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

11 mån

          

12 tis

          

13 ons

SM/JSM (25m)Eskilstuna        

14 tor

SM/JSM (25m)Eskilstuna        

15 fre

SM/JSM (25m)Eskilstuna        

16 lör

SM/JSM (25m)Eskilstuna        

17 sön

SM/JSM (25m)Eskilstuna        
Vecka 47 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

18 mån

          

19 tis

          

20 ons

          

21 tor

Tensta cup 4Tensta Simhall        

22 fre

          

23 lör

Seriesim omgång 4, Div. 2GIH badet        

24 sön

Utmanaren pokal 1&2Vällingbybadet        
Seriesim omgång 4, Div. 1Jakobsbergs Simhall        
Vecka 48 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

25 mån

Styrelsemöte-        

26 tis

          

27 ons

          

28 tor

          

29 fre

          

30 lör

Höstsimiaden (Spårvägen)Eriksdalsbadet        
Vecka 48 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

1 sön

Höstsimiaden (Spårvägen)Eriksdalsbadet        
Vecka 49 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

2 mån

          

3 tis

          

4 ons

          

5 tor

          

6 fre

Sum-Sim riksfinalUmeå      

7 lör

Sum-Sim riksfinalUmeå      

8 sön

Sum-Sim riksfinalUmeå      
Vecka 50 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

9 mån

          

10 tis

Styrelsemöte-        

11 ons

          

12 tor

          

13 fre

          

14 lör

Åkeshov Invitational-      

15 sön

Åkeshov Invitational-      
Klubb Mästerskapen-     
Vecka 51 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

16 mån

          

17 tis

          

18 ons

          

19 tor

          

20 fre

Julträningarna -     
LagkappskvällÅkeshovs simhall     

21 lör

Julträningarna -     

22 sön

Julträningarna -     
Vecka 52 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

23 mån

Julträningarna -     

24 tis

Julträningarna -     

25 ons

Julträningarna -     

26 tor

Julträningarna -     

27 fre

Julträningarna -     

28 lör

Julträningarna -     

29 sön

Julträningarna -     
Vecka 01 Titel Plats Int SM JSM Ungdom Simiaden TRG Bredd Vux PARA

30 mån

Julträningarna -     

31 tis

Julträningarna -