×
Filtrera
Prenumerera på kalender
Läs mer om hur du prenumererar (öppnas i nytt fönster)

2018

Vecka 01 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 mån

            

2 tis

            

3 ons

            

4 tor

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          

5 fre

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          

6 lör

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          

7 sön

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          
Vecka 02 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

8 mån

            

9 tis

            

10 ons

            

11 tor

Terminsstart Simkunnigheten-          

12 fre

Terminsstart Simkunnigheten-          

13 lör

Terminsstart Simkunnigheten-          

14 sön

Terminsstart Simkunnigheten-          
Vecka 03 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

15 mån

Terminsstart Simkunnigheten-          

16 tis

Terminsstart Simkunnigheten-          
Funktionärsuppdatering 3Kansliet          

17 ons

Terminsstart Simkunnigheten-          

18 tor

            

19 fre

            

20 lör

Invigning av Åkeshovs simhallÅkeshovs simhall
Seriesim div 2 deltävling 1Sundbyberg          
Seriesim div 3 deltävling 1Tyresö Simhall          

21 sön

            
Vecka 04 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

22 mån

Föräldrarkickoff TävlingsverksamhetenBlackebergs gymnasium    

23 tis

            

24 ons

            

25 tor

Styrelsemöte-          

26 fre

            

27 lör

GP (50m)Malmö          
UGP 2, Torvalla-     

28 sön

GP (50m)Malmö          
UGP 2, Torvalla-     
Vecka 05 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

29 mån

            

30 tis

Simlinjeinstruktörsutbildning (SI 7-13 år) startHeliosgatan 3, Stockholm          

31 ons

Funktionärsuppdatering 4Kansliet          
Vecka 05 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 tor

            

2 fre

            

3 lör

Tyr Knatte CupJakobsbergs Simhall         
Nya Vinterneptuniaden 2018Eriksdalsbadet        

4 sön

Nya Vinterneptuniaden 2018Eriksdalsbadet        
Vecka 06 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

5 mån

            

6 tis

            

7 ons

Funktionärsutbildning del 1Kansliet          

8 tor

            

9 fre

            

10 lör

            

11 sön

            
Vecka 07 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

12 mån

            

13 tis

            

14 ons

Funktionärsutbildning del 2Kansliet          

15 tor

Tensta cup 1Tensta Simhall     

16 fre

            

17 lör

Sollentuna SimfestivalSollentuna Simhall      

18 sön

Sollentuna SimfestivalSollentuna Simhall      
Utmanaren pokal 1 och 2Spångabadet      
Vecka 08 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

19 mån

Styrelsemöte-          

20 tis

            

21 ons

            

22 tor

            

23 fre

            

24 lör

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          

25 sön

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          
Vecka 09 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

26 mån

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          
Swim Open Mini - Simkunnighetskul för allaTensta och Vällingby          
SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          
SportlovskolloNälstabadet        
Sportlov-        

27 tis

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          
Swim Open Mini - Simkunnighetskul för allaTensta och Vällingby          
SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          
SportlovskolloNälstabadet        
Sportlov-        

28 ons

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          
Swim Open Mini - Simkunnighetskul för allaTensta och Vällingby          
SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          
SportlovskolloNälstabadet        
Sportlov-        
Vecka 09 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 tor

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          
Swim Open Mini - Simkunnighetskul för allaTensta och Vällingby          
SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          
SportlovskolloNälstabadet        
Sportlov-        

2 fre

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          
Swim Open Mini - Simkunnighetskul för allaTensta och Vällingby          
Sportlov-        

3 lör

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          
Sportlov-        

4 sön

Sporlovstider tävlingsverksamheten-          
Sportlov-        
Vecka 10 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

5 mån

            

6 tis

ÅrsmöteKansliet          

7 ons

            

8 tor

            

9 fre

            

10 lör

UGP 3 (Spårvägen)Eriksdalsbadet     

11 sön

UGP 3 (Spårvägen)Eriksdalsbadet     
Vecka 11 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

12 mån

            

13 tis

            

14 ons

            

15 tor

            

16 fre

            

17 lör

DistriktsfunktionärsutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          
PlattformenBosön, Lidingö          
Licenskurs: Mental träning och idrottspsykologiska färdigheterGöteborg          
ÅrsfestPONG Lindhagen     

18 sön

PlattformenBosön, Lidingö          
Licenskurs: Mental träning och idrottspsykologiska färdigheterGöteborg          
Vecka 12 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

19 mån

            

20 tis

            

21 ons

StyrelsemöteKansliet          

22 tor

            

23 fre

Västerås Meet-        

24 lör

Västerås Meet-        
Seriesim div 3 och 4 deltävling 2Farsta Sim- & Idrottshall      
Arena Vilunda KnatteVilundabadet         
Västerårs Meet-       

25 sön

Västerås Meet-        
Arena Vilunda KnatteVilundabadet         
Västerårs Meet-       
Vecka 13 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

26 mån

            

27 tis

            

28 ons

            

29 tor

            

30 fre

Påsklovsträningar-     

31 lör

Påsklovsträningar-     
Vecka 13 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 sön

Påsklovsträningar-     
Vecka 14 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

2 mån

Påsklovsträningar-     
Påsklov-        

3 tis

Påsklovsträningar-     
Påsklov-        
PåsklovskolloSpångabadet         

4 ons

Påsklovsträningar-     
Påsklov-        
PåsklovskolloSpångabadet         

5 tor

Påsklovsträningar-     
Påsklov-        
PåsklovskolloSpångabadet         
Swim Open StockholmEriksdalsbadet        

6 fre

Påsklovsträningar-     
Påsklov-        
PåsklovskolloSpångabadet         
Swim Open StockholmEriksdalsbadet        

7 lör

Påsklovsträningar-     
Swim Open StockholmEriksdalsbadet        

8 sön

Påsklovsträningar-     
Swim Open StockholmEriksdalsbadet        
Vecka 15 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

9 mån

            

10 tis

            

11 ons

            

12 tor

Tensta cup 2Tensta Simhall     

13 fre

Simiadenläger ÅlandÅland        

14 lör

Simiadenläger ÅlandÅland        
Simlinjeassistentutbildning (SA gul)Heliosgatan 3, Stockholm          
Simlinjeinstruktörsutbildning (SI 2-8 år)Heliosgatan 3, Stockholm          
Plattformen Stockholm          

15 sön

Simiadenläger ÅlandÅland        
Simlinjeassistentutbildning (SA gul)Heliosgatan 3, Stockholm          
Plattformen Stockholm          
Vecka 16 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

16 mån

            

17 tis

DistriktsfunktionärsutbildningKansliet          

18 ons

DistriktsfunktionärsutbildningKansliet          

19 tor

            

20 fre

            

21 lör

SimförbundsmöteLinköping          

22 sön

SimförbundsmöteLinköping          
Utmanaren pokal 1 + 2Spångabadet      
Vecka 17 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

23 mån

            

24 tis

StyrelsemöteKansliet          

25 ons

            

26 tor

            

27 fre

            

28 lör

Plattformen (på engelska)Bosön, Lidingö          
PlattformenBosön, Lidingö          
Tyr InviteTibblebadet        

29 sön

Plattformen (på engelska)Bosön, Lidingö          
PlattformenBosön, Lidingö          
Tyr InviteTibblebadet        
Vecka 18 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

30 mån

            
Vecka 18 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 tis

            

2 ons

            

3 tor

            

4 fre

            

5 lör

Vårsimiaden distrikt, Nacka simhall-        
PlattformenStockholm          

6 sön

Vårsimiaden distrikt, Nacka simhall-        
PlattformenStockholm          
Vecka 19 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

7 mån

            

8 tis

            

9 ons

            

10 tor

            

11 fre

            

12 lör

Neptuniaden 2018Eriksdalsbadet       

13 sön

Neptuniaden 2018Eriksdalsbadet       
Vecka 20 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

14 mån

            

15 tis

            

16 ons

            

17 tor

            

18 fre

            

19 lör

Vårsimiaden final (Spårvägen)Åkeshovs simhall        

20 sön

Vårsimiaden final (Spårvägen)Åkeshovs simhall        
Vecka 21 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

21 mån

            

22 tis

StyrelsemöteKansliet          

23 ons

            

24 tor

            

25 fre

            

26 lör

Riksmästerskap parasimSydpolen, Södertälje         
PlattformenBosön, Lidingö          

27 sön

Riksmästerskap parasimSydpolen, Södertälje         
PlattformenBosön, Lidingö          
Vecka 22 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

28 mån

            

29 tis

            

30 ons

            

31 tor

Tensta cup 3Nälstabadet    
Vecka 22 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 fre

            

2 lör

DM/JDMEriksdalsbadet        

3 sön

DM/JDMEriksdalsbadet        
Vecka 23 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

4 mån

            

5 tis

            

6 ons

            

7 tor

            

8 fre

            

9 lör

            

10 sön

            
Vecka 24 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

11 mån

            

12 tis

            

13 ons

            

14 tor

            

15 fre

            

16 lör

            

17 sön

            
Vecka 25 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

18 mån

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          

19 tis

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          
StyrelsemöteKansliet          

20 ons

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          

21 tor

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          

22 fre

SimlinjeassistentutbildningHeliosgatan 3, Stockholm          

23 lör

            

24 sön

            
Vecka 26 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

25 mån

            

26 tis

            

27 ons

Sum-Sim (50m)Malmö       

28 tor

Sum-Sim (50m)Malmö       

29 fre

Sum-Sim (50m)Malmö       
Head Summer Cup 2018-     

30 lör

Sum-Sim (50m)Malmö       
Head Summer Cup 2018-     
Vecka 26 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 sön

Sum-Sim (50m)Malmö       
Head Summer Cup 2018-     
Vecka 27 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

2 mån

Öppna träningarNälstabadet    

3 tis

            

4 ons

EJMHelsingfors          
SM/JSM (50m)Citadellbadet         

5 tor

EJMHelsingfors          
SM/JSM (50m)Citadellbadet         

6 fre

EJMHelsingfors          
SM/JSM (50m)Citadellbadet         

7 lör

EJMHelsingfors          
SM/JSM (50m)Citadellbadet         

8 sön

EJMHelsingfors          
SM/JSM (50m)Citadellbadet         
Vecka 28 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

9 mån

            

10 tis

            

11 ons

            

12 tor

            

13 fre

            

14 lör

NUM (50 m) Lettland-          

15 sön

NUM (50 m) Lettland-          
Vecka 29 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

16 mån

            

17 tis

            

18 ons

            

19 tor

            

20 fre

            

21 lör

            

22 sön

            
Vecka 30 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

23 mån

            

24 tis

            

25 ons

            

26 tor

            

27 fre

            

28 lör

            

29 sön

            
Vecka 31 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

30 mån

            

31 tis

            
Vecka 31 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 ons

            

2 tor

            

3 fre

EM (50m)Glasgow, GBR          

4 lör

EM (50m)Glasgow, GBR          
PrideparadenRålambshovparken          

5 sön

EM (50m)Glasgow, GBR          
Vecka 32 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

6 mån

EM (50m)Glasgow, GBR          

7 tis

EM (50m)Glasgow, GBR          

8 ons

EM (50m)Glasgow, GBR          
Uppstartsläger SSYSundsvall         

9 tor

EM (50m)Glasgow, GBR          
Uppstartsläger SSYSundsvall         

10 fre

Uppstartsläger SSYSundsvall         

11 lör

Uppstartsläger SSYSundsvall         
Simlinjeassistentutbildning (11-12/8 + 18-19/8)Åland          
Uppstartsläger SSÄSundsvall         

12 sön

Uppstartsläger SSYSundsvall         
Simlinjeassistentutbildning (11-12/8 + 18-19/8)Åland          
Uppstartsläger SSÄSundsvall         
Vecka 33 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

13 mån

Uppstartsläger SSYSundsvall         
Uppstartsläger SSÄSundsvall         

14 tis

            

15 ons

            

16 tor

            

17 fre

            

18 lör

Simlinjeassistentutbildning (18-19/8, 1-2/9)Heliosgatan 3, Stockholm          
RiddarfjärdssimningenStockholm          
SommarfestNälstabadet   

19 sön

            
Vecka 34 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

20 mån

            

21 tis

StyrelsemöteKansliet          

22 ons

            

23 tor

            

24 fre

            

25 lör

TävlingsfunktionärsutbildningKansliet          

26 sön

TävlingsfunktionärsutbildningKansliet          
Vecka 35 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

27 mån

Uppstart hösttermin 2018-      

28 tis

Uppstart hösttermin 2018-      

29 ons

Uppstart hösttermin 2018-      

30 tor

Uppstart hösttermin 2018-      

31 fre

Uppstart hösttermin 2018-      
Vecka 35 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 lör

Uppstart hösttermin 2018-      
Lilla TjejmilenStockholm       
BabysimsassistentutbildningHelsingborg          

2 sön

Uppstart hösttermin 2018-      
BabysimsassistentutbildningHelsingborg          
Vecka 36 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

3 mån

            

4 tis

            

5 ons

            

6 tor

            

7 fre

            

8 lör

Plattformen - I långsammare takt, individanpassadBeckomberga Simhall          

9 sön

Plattformen - I långsammare takt, individanpassadBeckomberga Simhall          
Seriesim div 2 och 3 deltävling 3Farsta Sim- & Idrottshall      
Tränarforum StockholmSätra Friidrottshall          
Vecka 37 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

10 mån

Tränarforum StockholmSätra Friidrottshall          
Föräldrakickoff för tävlingsgruppernaBlackebergs gymnasium    

11 tis

            

12 ons

            

13 tor

            

14 fre

            

15 lör

Simlinjeassistentutbildning (SA blå)Heliosgatan 3, Stockholm          
Stockholm halvmarathonStockholm          
PlattformenStockholm          

16 sön

Simlinjeassistentutbildning (SA blå)Heliosgatan 3, Stockholm          
PlattformenStockholm          
Vecka 38 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

17 mån

            

18 tis

StyrelsemöteKansliet          

19 ons

            

20 tor

            

21 fre

            

22 lör

PlattformenStockholm          
Arena CupVilundabadet      

23 sön

PlattformenStockholm          
Arena CupVilundabadet      
Vecka 39 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

24 mån

            

25 tis

            

26 ons

            

27 tor

Ledarskap som gör skillnad - inriktning NPF, ADHD och autismspektrumtillståndStockholmsidrottens hus          

28 fre

            

29 lör

Distriktsfunktionärsutbildning-          
Neptun KnatteEriksdalsbadet         
SeptembersimTyresö Simhall         

30 sön

SponosorsimNälstabadet   
Vecka 40 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 mån

            

2 tis

HLR-utbildningKansliet          

3 ons

HLR-utbildningKansliet          

4 tor

            

5 fre

            

6 lör

DM/JDM (25m)Torvallabadet        
PlattformenStockholm          

7 sön

DM/JDM (25m)Torvallabadet        
PlattformenStockholm          
Utmanaren pokal 1 & 2Vällingbybadet     
Vecka 41 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

8 mån

            

9 tis

            

10 ons

            

11 tor

Tensta cup 4Tensta Simhall   

12 fre

            

13 lör

UGP 1, Eriksdal och NorrtäljeEriksdalsbadet     

14 sön

UGP 1, Eriksdal och NorrtäljeEriksdalsbadet     
Vecka 42 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

15 mån

            

16 tis

            

17 ons

HLR-utbildningKansliet          

18 tor

Så påverkar du din lokala politiker-          
HLR-utbildningKansliet          

19 fre

Polisen Head to HeadEriksdalsbadet       

20 lör

Polisen Head to HeadEriksdalsbadet       
PlattformenStockholm          
SS04 Knatte-         

21 sön

Polisen Head to HeadEriksdalsbadet       
PlattformenStockholm          
Vecka 43 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

22 mån

            

23 tis

StyrelsemöteKansliet          

24 ons

            

25 tor

Parasport - inspiration och uppstartEkerö          

26 fre

Licenskurs Management i SimidrottsföreningenStockholm          

27 lör

Licenskurs Management i SimidrottsföreningenStockholm          

28 sön

            
Vecka 44 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

29 mån

Simlinjeassistentutbildning Heliosgatan 3, Stockholm          
Höstlov-      

30 tis

Simlinjeassistentutbildning Heliosgatan 3, Stockholm          
Höstlov-      

31 ons

Simlinjeassistentutbildning Heliosgatan 3, Stockholm          
Höstlov-      
Vecka 44 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 tor

Simlinjeassistentutbildning Heliosgatan 3, Stockholm          
Höstlov-      

2 fre

Höstlov-      

3 lör

Höstlov-      
Stockholm ParagamesEriksdalsbadet          

4 sön

Höstlov-      
Stockholm ParagamesEriksdalsbadet          
Saltis Cup-        
Vecka 45 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

5 mån

            

6 tis

            

7 ons

            

8 tor

            

9 fre

            

10 lör

Sum-Sim regionSydpolen, Södertälje       
PlattformenStockholm          

11 sön

Sum-Sim regionSydpolen, Södertälje       
PlattformenStockholm          
Vecka 46 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

12 mån

HLR-utbildningKansliet          

13 tis

HLR-utbildningKansliet          

14 ons

SM/JSM (25m)Eriksdalsbadet         
HLR-utbildningKansliet          

15 tor

SM/JSM (25m)Eriksdalsbadet         
Träna barn, ungdomar och vuxna med ADHD, autism/Asperger och andra diagnoser-          

16 fre

SM/JSM (25m)Eriksdalsbadet         

17 lör

SM/JSM (25m)Eriksdalsbadet         
Simlinjeinstruktörsutbildning (SI 2-8 år) startHeliosgatan 3, Stockholm          

18 sön

SM/JSM (25m)Eriksdalsbadet         
Vecka 47 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

19 mån

            

20 tis

StyrelsemöteKansliet          

21 ons

            

22 tor

            

23 fre

Prel. KlubbmästerskapVällingbybadet   

24 lör

Seriesim div 3 deltävling 4Eriksdalsbadet          
PlattformenStockholm          
Svenska SimspelenVilundabadet         

25 sön

PlattformenStockholm          
Svenska SimspelenVilundabadet         
Utmanaren pokal 1 & 2Vällingbybadet     
Vecka 48 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

26 mån

            

27 tis

            

28 ons

            

29 tor

            

30 fre

            
Vecka 48 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

1 lör

Höstsimiaden, Åkersberga, Jakobsberg, EriksdalEriksdalsbadet        

2 sön

Höstsimiaden, Åkersberga, Jakobsberg, EriksdalEriksdalsbadet        
Vecka 49 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

3 mån

VM (25m)Hangzhou, CHN          
Avslutning-      

4 tis

VM (25m)Hangzhou, CHN          
Avslutning-      

5 ons

VM (25m)Hangzhou, CHN          
Avslutning-      

6 tor

VM (25m)Hangzhou, CHN          
Avslutning-      

7 fre

VM (25m)Hangzhou, CHN          
Avslutning-      

8 lör

VM (25m)Hangzhou, CHN          
Avslutning-      
Åkeshovs InvitationalÅkeshovs simhall         

9 sön

Avslutning-      
Åkeshovs InvitationalÅkeshovs simhall         
Seriesim omgång 4 div 2Åkeshovs simhall          
Vecka 50 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

10 mån

            

11 tis

StyrelsemöteKansliet          

12 ons

            

13 tor

            

14 fre

Sum-Sim RiksEriksdalsbadet       

15 lör

Sum-Sim RiksEriksdalsbadet       

16 sön

Sum-Sim RiksEriksdalsbadet       
Vecka 51 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

17 mån

            

18 tis

            

19 ons

            

20 tor

            

21 fre

            

22 lör

            

23 sön

            
Vecka 52 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

24 mån

            

25 tis

            

26 ons

            

27 tor

            

28 fre

            

29 lör

            

30 sön

            
Vecka 01 Titel Plats Int SM JSM SSÄ SSY Sim Fys Simi TRG Bredd Vux PARA

31 mån